Ја побарал за жена по 3 месеци врска: Како изгледа бракот на Џеф Безос и Мекензи, најбогатиот пар на светот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Ја побарал за жена по 3 месеци врска: Како изгледа бракот на Џеф Безос и Мекензи, најбогатиот пар на светот?

Се вљубил во нејзината смеа и интелигенција, потоа живееле под кирија, а таа била до него кога од нула започнал да го гради својот сон.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-01.jpg

Џеф Безос е во брак со Мекензи од 1993 година. Тој не бил сам кога го основал Amazon. Неговата сопруга била до него во секој миг од изградбата на овој гигант.

Денес се смета дека Џеф Безос со 166 милијарди долари е најбогатиот човек во историјата, а оваа брачна двојка е најбогатиот пар во историјата.

Како изгледа бракот на Џеф и Мекензи:

Се запознале додека двајцата работеле во компанијата D.E. Shaw. 

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-04.jpg

Во една пригода Џеф изјави дека неговата сопруга е интелигентна и жешка, но сепак ја имал среќата да го види нејзиното CV пред да се запознае со неа.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-02.jpg

Џеф вели дека биле во соседни канцеларии и по цели денови ја слушал нејзината прекрасна смеа и токму во тоа се вљубил.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-14.jpg

Безос открива дека отсекогаш сакал да се ожени со многу способна жена, некоја која би можела да го извади од затвор дури и да е Трета светска војна, а Мекензи ја проценил како таква.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-10.jpg

Мекензи го направила првиот потег и го поканила Џеф на ручек.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-06.jpg

По 3 месеци состанување се свршиле, а по 6 месеци стапиле во брак.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-05.jpg

Потоа тој и кажал за нејзината бизнис идеја и Мекензи иако не била „бизнис личност“ ја почувствувала страста во неговиот глас, па така во 1994 година тие ги напуштиле работните места и отпатувале во Сиетл за да го основаат Amazon.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-12.jpg

Мекензи била сметководил во Amazon и била една од првите вработени во компанијата.

ja-pobaral-za-zhena-po-3-meseci-vrska-kako-izgleda-brakot-na-djef-bezos-i-mekenzi-najbogatiot-par-na-svetot-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Се гледам со оженет маж. Кога е со мене, забораваме на сè.“ Како е да се спие со некого што по сексот ќе се врати во креветот на друга жена?...
Никогаш не паѓајте под притисокот да бидете во врска Ако не сте во врска, тогаш немојте очајно да трагате по каква било љубов, особен...
Бегај од мажот кој бара слаба жена! Многу жени просто „се топат“ кога мажот ќе им каже дека бара „слаба“ жена. Ведна...