10 научно докажани факти за неверствата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


10 научно докажани факти за неверствата

Мажите имаат поголема веројатност да изневерат пред некој роденден како 40-ти, 50-ти итн.

10-nauchno-dokazhani-fakti-za-neverstvata-01.jpg

Изневерувањето ужасно влијае на љубовната врска. Но, вистината е дека различни луѓе различно го перципираат.

Психолозите со години ја испитуваат оваа појава и дојдоа до некои едногласни заклучоци.

Научно докажани факти за неверствата:

Ако сте економски зависни од партнерот, поголема е веројатноста да го изневерите. Ова особено важи за мажите.

10-nauchno-dokazhani-fakti-za-neverstvata-02.jpg

Мислиме дека изневеруваат сите, освен нашиот партнер.

10-nauchno-dokazhani-fakti-za-neverstvata-03.jpg

Мажите повеќе се плашат дека ќе бидат сексуално изневерени, а жените емоционално изневерени.

10-nauchno-dokazhani-fakti-za-neverstvata-04.jpg

Мажите имаат поголема веројатност да изневерат пред некој роденден како 40-ти, 50-ти итн.

10-nauchno-dokazhani-fakti-za-neverstvata-06.jpg

Вашите гени може да влијаат на тоа дали сте склони кон неверства.

10-nauchno-dokazhani-fakti-za-neverstvata-07.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топ 5 работи кои научно докажано мажите ги привлекуваат кај жените Жени преземачи на ризици – адреналинот и авантуристичкиот дух кај жените им се д...
Најпопуларни фетиши, пост-сексуална депресија – Факти за сексот кои не... Сексот е непресушен извор на теми во секој разговор. Некои истражувања покажуваа...
Необични факти за сексот: Каква е врската меѓу Бред Пит и женскиот орг... Кога станува збор за задоволството во кревет, припадничките на понежниот пол се ...