Икона на уличната мода


Икона на уличната мода

Прекрасната Џенифер Грејс од Калифорнија, која модната публика ја препознава под псевдонимот “The Native Fox”, е обична девојка од соседството, која во последно време стана олицетворение на лежерниот, кул, уличен, а сепак гламурозен сти .

ikona-na-ulicnata-moda-01

Нејзиниот уникатен начин на мешање на разни брендови и стилови, ја прави една од најпознатите во блогосферата на модата.

За себе вели дека е вљубена во Америка, иако нејзините предци се од Полска. Ги обожава дизајнерските парчиња од брендот Maurie & Eve, бидејќи нивните креации се високо естетски, со храбри женски белези.

Кога е уморна за целосно средување, најудобно се чувствува во широки машки фармерки, комфорна маица, и секако – големи наочари.

Па ве оставаме да погледнете и сами да го оцените нејзиниот стил... и нормално нешто да украдете. Wink

ikona-na-ulicnata-moda-1

ikona-na-ulicnata-moda-2

ikona-na-ulicnata-moda-3

ikona-na-ulicnata-moda-4

ikona-na-ulicnata-moda-5

ikona-na-ulicnata-moda-6

ikona-na-ulicnata-moda-7

ikona-na-ulicnata-moda-8

ikona-na-ulicnata-moda-9

ikona-na-ulicnata-moda-10

ikona-na-ulicnata-moda-11

ikona-na-ulicnata-moda-12

ikona-na-ulicnata-moda-13

Би можело да ве интересира:

После Одри Хепберн и Грејс Кели: Модните икони на 21-иот век Кога на повеќето ќе им го споменете поимот „стилска икона“, меѓу имињата кои прв...
10 модни правила до кои Џенифер Лопез строго се придржува веќе со децении Веќе неколку децении наназад Џенифер Лопез се смета за една од најголемите модни...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg