Пролетен шик за сите момци и девојки: Тексас јакна на 30 начини (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Пролетен шик за сите момци и девојки: Тексас јакна на 30 начини (фото)

Различните модели на тексас јакни се носат во секоја прилика и се вклопуваат во сечиј стил - од лежерни модели со детали, па до панк-рок јакните со нитни и кожа.

proleten-sik-za-site-momci-i-devojki-teksas-jakna-na-30-nacini-foto-01.jpg

Модните експерти оваа пролет ви порачуваат да се подновите барем со 1 модел кој можете да го носите на повеќе начини.

Оваа година беше во знак на преголемите палта и јакни, па зошто да не ја продолжите традицијата со една XXL тексас јакна.

Поиграјте си со волуменот, комбинирајте ја со тесни фармерки или девојките со тесно здолниште.

Тексас сакото е исто така добредојдено, баш како и моделите од „износен“ тексас. Сигурни сме дека имате барем една јакничка која ја носевте уште во средно. Сега, повторно можете да ја извадите од кесата во која ја чувате.

Во постудените пролетни денови можете да ја носите и како кошула, под омиленото палто од кое сè уште не може да се одвоите.

За удобен изглед комбинирајте ја со омилениот пар фармерки, памучна маичка и патики, или за поелегантен изглед комбинирајте ја со кошула со принт и елегантни панталони или здолништа со висок струк.

Предноста е што тексас јакната не мора да ви се вклопува со ниту едно друго парче облека за да изгледа шик и модерно.

Соберете некоја идеја и изгледајте подобро од било кога:

Би можело да ве интересира:

Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
7 модели на здолништа во кои секоја девојка ќе изгледа стилски оваа ес... Модата се менува од сезона во сезона, но ако имате добар стил и вкус, секогаш ќе...