Како да ја вклопите белата боја во модните комбинации оваа зима?


Како да ја вклопите белата боја во модните комбинации оваа зима?

Ништо не е поосвежително од светла боја во сезона кога доминираат темните неутрални бои како сивата, темно сината и секако црната.

kako-da-ja-vklopite-belata-boja-vo-modnite-kombinacii-ovaa-zima-001.jpg

Да ја вклопите белата боја во зима, посебно во целосно бели комбинации е навистина тешко.

Тајната е во вклопување на различни текстури и материјали како волна, кашмир, свила и кожа. Таквите храбри комбинации изгледаат навистина добро и не е ни чудно што сите познати модни икони ги носат.

Со помош на овие предлози сега и вие може да се спротивставите на зимската монотонија од бои:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топли комбинации со модниот класик - ролка (фото) Неопходното парче облека кое никако да се симне од модниот трон, и тоа со добра ...
10 кралски модни правила кои ги прекрши Меган Маркл Има луѓе што ќе речат дека правилата постојат за да бидат прекршени. Меѓутоа, ва...
Парчиња облека кои ќе направат на 35+ да изгледате како да имате 25 години Кој рече дека кога ќе наполните 30 години плакарот треба да ви биде полн само со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg