8 трикови за девојките кои не се родени со идеално чувство за мода


8 трикови за девојките кои не се родени со идеално чувство за мода

Кога не знаете што да облечете, облечете се од глава до петици во црно, а кога се двоумите околу накитот ставете дискретен.

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-01.jpg

Не ги бива сите за сè, па така нема ништо срамно ако немате совршено изострено сетило за мода и понекогаш се колебате дали доволно добро ги правите комбинациите.

Ако се препознавате во ова, тогаш постојат трикови кои ќе ви помогнат да изградите одличен моден стил:

Формирајте база за облекување

Основната гардероба нека ви биде составена од парчиња кои лесно се комбинираат и имаат неутрални бои.

Купете си маички во црна и бела боја, квалитетен пар фармерки, чевли во крем или сива нијанса, класична бела кошула, едноставен црн фустан, тесно здолниште, класични панталони во неутрална нијанса и некое џемперче без многу детали.

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-03.jpg

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-02.jpg

Изберете една работа

Ако не сакате да направите модна грешка, кога правите комбинација изберете само една работа што ќе доминира, без разлика дали тоа е кошула со волуменозни ракави, краток фустан, но затворен кај деколтето, или пак долг фустан со длабоко деколте.

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-05.jpg

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-04.jpg

Не носете модни додатоци со знакови на брендови на нив

Впечатливите логоа на познатите брендови на вашите модни додатоци, особено ако се фалсификат, прават да изгледате како човек без стил и ја рушат целокупната слика за вашиот изглед.

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-06.jpg

Облечете се во црно од глава до петици

Се разбира, не ве охрабруваме ова да го правите секогаш и секаде, но најголем непријател на добриот изглед е неспособноста за комбинирање на бои.

Затоа кога не знаете што да облечете, облечете се комплет во црно и експериментирајте со материјалите и кроевите.

8-trikovi-za-devojkite-koi-ne-se-rodeni-so-idealno-chuvstvo-za-moda-07.jpg

Уште 4 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 модни трикови со кои нозете ќе ви изгледаат подолги Доколку сте жена која не е природно наградена со долги нозе, тоа не значи дека н...
11 модни трикови кои ќе направат да изгледате 10 години помладо Не ги комбинирајте сите трендови наеднаш. Изберете тренди модни додатоци. Носете...
Лежерни и тренди есенски аутфити - Уличната мода во Париз за време на модната недела (фото) Сите звучни имиња од светот на модата, деновиве се собрани во Париз за модната н...