Патот за Галичник - место каде мора да направите барем една добра фотка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Патот за Галичник - место каде мора да направите барем една добра фотка

Откако беше одбран најдобриот автопат на светот за Инстаграм фотки, сметаме дека во нашава земја имаме прилично добар конкурент во изборот - патот за Галичник.

patot-za-galicnik-mesto-kade-mora-da-napravite-barem-edna-dobra-fotka-001.jpg

Ако барем еднаш сте го извозеле овој мирен, тивок и див пат, сигурно сте го паркирале автомобилот и сте излегле да направите една добра фотка.

Без оглед на тоа дали било сезона на жолто-златната есен или снежно-белата зима, погледот е секогаш нереално магичен.

Во продолжение, мал дел од Инстаграм фотките направени токму на патот за Галичник, во различни сезони.

Со право можеме да го прогласиме за најубавиот пат низ Македонија:

View this post on Instagram

Aerial views of Galicnik (4/7) ❄📸

A post shared by Ivan Petrovski (@ivanpetrovski) on

View this post on Instagram

Freedom

A post shared by Dr. Kristijan Bundovski (@bundovskikristijan) on

https://www.instagram.com/p/Bn9ZFI5HSb_/

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег Снежна покривка конечно се распосла низ Копаоник, а инстаграмџиите не пропуштија...
Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...
5 спонтани работи кои вреди да ги направите при крајот на летото Полека гледаме како летото поминува. Сигурно не сте ни забележале колку брзо пом...

Најчитани неделава