Доказ дека децата живеат во свој свет, по сопствени правила (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Доказ дека децата живеат во свој свет, по сопствени правила (фото)

Децата многу често знаат да бидат немирни и да се однесуваат по свои правила, наместо по оние кои родителите им кажуваат.

dokaz-deka-decata-zhiveat-vo-svoj-svet-po-sopstveni-pravila-foto-01.jpg

Кога тие ќе наумат нешто, речиси никој не може да ги разубеди и да ги спречи во нивната намера.

А, најлошо е кога ќе направат нешто во јавност, заради што вие изгледате како лош родител. Или пак, кога ќе решат дека треба да направат неред во домот, а вие си ги знаете последиците.

Овие фотки се доказ дека децата живеат во свој посебен свет, по правила кои сами си ги „кројат“:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 работи кои треба да им ги кажувате на вашите деца секој ден Во време како денешното со несопирливиот развој на технологијата и зголемениот б...
5 типови на мајки што ги среќаваме на летување Летото е во полн ек, а сезоната на сончање и капење веќе започна. Родителите ги ...
Креативен татко кој од семејниот албум со детето создава незаборавна а... Сите родители ги сликаат децата додека се малечки на секој нивни чекор и активно...