Суперхерој од реалноста - маж посвоил 4 дечиња со посебни потреби (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
stolar 22-04-2018
столар 21-04-2018


Суперхерој од реалноста - маж посвоил 4 дечиња со посебни потреби (фото)

Тој вели дека децата му носат огромна радост секое утро и дека животот без нив би му бил празен.

superheroj-od-realnosta-maz-posvoil-4-dechinja-so-posebni-potrebi-foto-01.jpg

Бенџамин Карпентер од Велика Британија е вистински инспиративно човечко суштество. Тој посвоил 4 дечиња со посебни потреби и има за цел овој свет за нив да го направи подобро место за живеење.

Бенџамин вели дека пораснал во религиозно семејство и отсекогаш сакал да стане татко. Да има биолошки деца никогаш не му било приоритет и посвојувањето му се допаѓало како опција.

Бидејќи бил свесен дека дечињата со посебни потреби потешко ги посвојуваат, затоа се одлучил својата љубов да им ја подари токму ним.

Ова патување го започнал пред 10 години, кога го посвоил неговото најстаро дете Џек. Момчето, кое денес има 10 години, е родено со аутизам. Тој ги има и Руби (6), Лили (5) и Џозеф (2).

Запознајте го овој прекрасен самохран татко и неговото семејство:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 20 години се молите тестот да има една цртка: Како се менува желбат... Велат дека мајчинството е најпрекрасната работа која може да ви се случи во живо...
Креативен татко кој од семејниот албум со детето создава незаборавна а... Сите родители ги сликаат децата додека се малечки на секој нивни чекор и активно...
5 типови на мајки што ги среќаваме на летување Летото е во полн ек, а сезоната на сончање и капење веќе започна. Родителите ги ...