„Тешката“ страна на мајчинството прикажана низ фотки од секојдневието


„Тешката“ страна на мајчинството прикажана низ фотки од секојдневието

Да се биде мајка е магично, но не се сите денови исполнети само со виножита.

teshkata-strana-na-majchinstvoto-prikazana-niz-fotki-od-sekojdnevieto-01.jpg

Сите зборуваат колку е прекрасно мајчинството и колку е моќна врската на мајките со нивните деца. Тоа е навистина магично патување и е најубавата работа на светот.

Сепак, мајчинството не е секогаш пеперутки и виножита.

Ретко кога ќе можете убаво да се насипете вечер, да испиете чаша вино на мир, па дури и да се истуширате мирно.

Повеќе немате приватност како порано, нечиста облека има насекаде, а вие мора да научите да правите сè со една рака, додека во другата го носите детето.

„Тешката“ страна на мајчинството прикажана на интересен начин:

Извор

Би можело да ве интересира:

5 типови на мајки што ги среќаваме на летување Летото е во полн ек, а сезоната на сончање и капење веќе започна. Родителите ги ...
9 митови за мајчинството, кои непотребно создаваат притисок врз жените Секоја мајка сака да биде „совршена“ и да израсне совршено воспитано дете. А, ре...
Фит мајка критикувана заради тоа што трудничкото стомаче не ѝ се позна... Моделот за долна облека и фит мајка Сара Стејџ на Инстаграм сподели сосема обичн...