14 ситуации во кои Кејт Мидлтон покажа дека е одлична мајка


14 ситуации во кои Кејт Мидлтон покажа дека е одлична мајка

Од анимирање на децата за време на јавни настани до реагирање без паника кога тие ќе паднат, како Кејт се снаоѓа со мајчинството?

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-01.jpg

Помеѓу кралските должности и хуманитарната работа, Кејт Мидлтон наоѓа време за да биде прекрасна мајка на 3 деца.

Таа одлично се снаоѓа со мајчинството, а овие ситуации се доказ за тоа:

Кога принцот Џорџ беше мал, таа го забавуваше со смешни гримаси.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-02.jpg

Сега, кога Џорџ има 4 години, го забавува со интересни играчки.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-03.jpg

Ги држеше децата тивки на свадбата на нејзината сестра Пипа Мидлтон.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-04.jpg

За време на јавни настани се грижи фризурата на принцот Џорџ да биде беспрекорна.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-05.jpg

Ја учи принцезата Шарлот како кралски да мавта со раката.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-06.jpg

Се справува без паника кога некое од нејзините дечиња ќе падне.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-07.jpg

Знае како да ги утеши децата, кога ќе им дојде премногу од кралскиот начин на живот.

14-situacii-koga-kejt-midlton-pokaza-deka-e-odlichna-majka-08.jpg

Уште 7 ситуации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мајка сум, но не сакам да им робувам на децата, имам и свој живот Додека растевме јас и брат ми, мајка ми ни беше целосно посветена нам. Секако, к...
6 работи кои треба да им ги кажувате на вашите деца секој ден Во време како денешното со несопирливиот развој на технологијата и зголемениот б...
9 нешта на кои ме научи мојата силна мајка Една од најважните врски кои ги остваруваме во животот како жени е секако онаа к...

Најчитани неделава