Куќата полна со детски вресоци и борбени тинејџери е „здрава“ куќа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Куќата полна со детски вресоци и борбени тинејџери е „здрава“ куќа

„Пред неколку дена, детскиот психолог кого добро го познавам, ги погледна моите деца и ми рече – ти си многу добра мајка.“ Вака некако започнува приказната на мајката-блогерка од Австралија, Констанс Хол, која ќе ве убеди дека и вие сте одлична мајка.

kukjata-polna-so-detski-vresoci-i-borbeni-tinejdzeri-e-zdrava-kukja-001.jpg

„Бебињата плачат, тоа е начинот на кој комуницираат. Малите деца вриштат, децата постојано се жалат, а тинејџерите сè ги иритира.

Но, знаеш што Констанс? Тоа е многу подобро од тишина.

Куќата полна со детски вресоци и борбени тинејџери, како и родители кои мора да одговорат на секое прашање и барање, според мене, е здрава куќа.

Повеќе би ме загрижила тивката средина со исплашени деца и тинејџери кои не сакаат да се вратат дома и родители кои не комуницираат.

Децата не се тие кои те излудуваат, ти веќе си била луда. Затоа и ги имаш.“

Групна прегратка за родителите кои си ја вршат работата најдобро што знаат и умеат!

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Една мајка открива за што сè ја обвинува околината дека е лош родител Сиа вели дека обожава да вежба и да внимава на својот изглед, но тоа дефинитивно...
До сите мајки на ќерки: Кога ќе ѝ купите барбика, купете ѝ и лајтсејбе... Принцезите се супер, имаат розови фустани и прекрасни круни, но тоа се случува с...
9 нешта на кои ме научи мојата силна мајка Една од најважните врски кои ги остваруваме во животот како жени е секако онаа к...