15 илустрации кои точно го опишуваат животот кога имате деца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


15 илустрации кои точно го опишуваат животот кога имате деца

Родителството е исполнето со радосни моменти во секоја фаза, но факт е дека не е воопшто лесно.

15-ilustracii-koi-tochno-go-opishuvaat-zhivotot-koga-imate-deca-01.jpg

Ноќи поминати без сон, ичкртани ѕидови, бесконечно полнење на корпата со облека за перење и умор се само дел од работите со кои сите родители се соочуваат.

Уметник од Норвешка одлично го пренесува секојдневието во домот на семејство со деца, а сите родители ќе се препознаат во повеќето од неговите дела.

Погледнете некои од неговите најдобри илустрации:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Важни животни лекции на кои силните мајки ги учат нивните деца За развивањето во зрела личност, најголемо влијание има тоа како се децата расте...
Остави ме да згрешам - така се учи во животот Неизбежно е да живееш во македонското општество, а притоа да не бидеш подлежен н...
Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...