Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата?

Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фрлаат работи кои се речиси нови, па направила драстична промена.

zoshto-majka-minala-2-godini-bez-da-im-kupi-nishto-novo-na-decata-01.jpg

Кејти Масгрејв (34) донела одлука и успеала да мине цели 2 години без да купи ништо ново за себе и своите деца.

Одлуката ја донела затоа што ѝ здодеало од едвај користена опрема, облека и играчки кои само се трупале во нејзиниот дом. Таа си забранила на нејзините 3 деца да им купува нешто друго освен храна, пелени и козметика.

zoshto-majka-minala-2-godini-bez-da-im-kupi-nishto-novo-na-decata-05.jpg

Единствен исклучок направила само кога им купила чевли на своите ќерки.

Кејти дури и подароците за пријателите ги правела од работи кои ги има дома или одредувала сосема скромен буџет за тоа.

zoshto-majka-minala-2-godini-bez-da-im-kupi-nishto-novo-na-decata-02.jpg

Таа вели дека заштедила многу пари со тоа што некои пријатели или добротворни организации ѝ давале едвај користени работи.

zoshto-majka-minala-2-godini-bez-da-im-kupi-nishto-novo-na-decata-04.jpg

Сфатила дека да се одгледуваат 3 мали деца е навистина скапо, па дури го лансирала проектот „One Baby Owner“, каде родителите ќе може да ги препродаваат работите од своите деца  и да купат од други родители нешто што ми е потребно.

zoshto-majka-minala-2-godini-bez-da-im-kupi-nishto-novo-na-decata-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка дои на под во воз, откако никој не ѝ отстапил место Разочарана мајка раскажува за нечувствителноста и некултурата на луѓето: „Додека...
5 типови на мајки што ги среќаваме на летување Летото е во полн ек, а сезоната на сончање и капење веќе започна. Родителите ги ...
Смешни детски одговори на тема - мајка Децата се најискрените и најневините суштества, па кога ќе ги прашате некое праш...

Најчитани неделава