11 начини на кои бракот ќе ви се промени кога ќе добиете бебе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


11 начини на кои бракот ќе ви се промени кога ќе добиете бебе

Секој ден активно ќе мора да избирате бракот да ви биде приоритет.

11-nachini-na-koi-brakot-kje-vi-se-promeni-koga-kje-dobiete-bebe-01.jpg

Да се стане родител е најголемата причина за брак кај многу парови, но раѓањето на бебето менува многу во функционирањето на брачните парови.

Начини на кои бракот ќе ви се промени по бебето:

- Квалитетно минатото време заедно ќе ви изгледа малку поинаку отколку кога бевте само вие двајца, па дури и утринските кафе рутини ќе ви бидат задоволство.

- Ќе станете посилна заедница кога ќе минувате низ тешкотиите заедно и ќе бидете тим во вистинска смисла на зборот.

11-nachini-na-koi-brakot-kje-vi-se-promeni-koga-kje-dobiete-bebe-02.jpg

- Вашата љубов еден за друг ќе расте преку љубовта која ја споделувате за вашето дете.

- Знаејќи дека сте му пример на вашето дете, двајцата ќе почнете да практикувате подобри, поздрави навики.

11-nachini-na-koi-brakot-kje-vi-se-promeni-koga-kje-dobiete-bebe-04.jpg

- Ако двајцата работите, нивото на стрес ќе биде повисоко поради проблеми со распоред околку грижата за детето.

- Мајката може да заборави на фокусот на бракот, поради премногуте обврски околу детето.

11-nachini-na-koi-brakot-kje-vi-se-promeni-koga-kje-dobiete-bebe-05.jpg

- Активно ќе мора да избирате секој ден бракот да ви биде приоритет.

- Родителството ќе го извади најдоброто, но и најлошото од вас, па со партнерот вистински ќе се запознаете како личности и ќе се поврзете.

- Плановите за патувања ќе ви се променат и ќе ви изгледаат сосема поинаку и ќе ви зависат од клучни детали околу детето, но не засекогаш.

11-nachini-na-koi-brakot-kje-vi-se-promeni-koga-kje-dobiete-bebe-03.jpg

- Вашиот брак ќе стане пример безбедно гнездо полно љубов за вашето малечко.

- На моменти може да ја изгубите индивидуалноста и да се претворите во „ние“.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои работи не вреди да ги купувате пред бебето да се роди? Многу парови кои очекуваат дете имаат навика да изнакупуваат сè и сешто уште пре...
Искуства на родители: „Како ме посрамотија странци на улица?“ Непознатите луѓе често сакаат да се мешаат во животите на другите со совети за к...
Славни мајки кои не можеле или не сакале да ги дојат своите деца Родителството е благослов во животот. Истовремено е и голема обврска. Непроспиен...