Низ илустрации: Секојдневните маки на една мајка со 2 деца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Низ илустрации: Секојдневните маки на една мајка со 2 деца

Хаос, лудило и главоболки, кои се слатките маки на мајчинството? На крајот од денот сепак вреди, зарем не?

niz-ilustracii-sekojdnevnite-maki-na-edna-majka-so-2-deca-01.jpg

Мариа Горбунова е руска илустраторка, која постојано ги прикажува секојдневните маки на мајчинството.

Нејзините деца ѝ се инспирација за да биде креативна и се главни ликови во нејзиниот серијал.

Како изгледа секојдневието на една мајка со 2 деца:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка дои на под во воз, откако никој не ѝ отстапил место Разочарана мајка раскажува за нечувствителноста и некултурата на луѓето: „Додека...
Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...
15 илустрации кои точно го опишуваат животот кога имате деца Родителството е исполнето со радосни моменти во секоја фаза, но факт е дека не е...