11 илустрации заради кои на родителите со мали дечиња ќе им се плаче и смее истовремено
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


11 илустрации заради кои на родителите со мали дечиња ќе им се плаче и смее истовремено

6. Школскиот двор е одлично место да слушнете каков проект требало да направите вчера.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-6.jpg

7. Играњето надвор понекогаш изгледа како селење.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-7.jpg

8. Сите добро го знаат Марфи.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-8.jpg

9. Честопати сте среќни што успеавте да стигнете да го однесете детето на час, иако сигурно му фали некоја патика, па можеби и дел од облеката.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-9.jpg

10. Родителството е константно објаснување со околината дека не ги киднапирате децата, туку само си ги прибирате дома.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-10.jpg

11. И конечно решена мистеријата – зошто мајките секогаш доцнат?

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-11.jpg

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Мали животни лекции на кои сакам да ја научам мојата ќерка Секоја мајка сака својата ќерка да ја научи на сето она што таа го искусила во т...
15 илустрации кои точно го опишуваат животот кога имате деца Родителството е исполнето со радосни моменти во секоја фаза, но факт е дека не е...
Кога решаваш да си мајка - решаваш дека повеќе ниту кафе нема да можеш... Ако на мајката ѝ дадеш еден мафин, ќе сака и шолја кафе со него. И ќе си направи...