12 причини зошто децата на Мила Кунис и Ештон Кучер нема да имаат пријатели во Холивуд
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


12 причини зошто децата на Мила Кунис и Ештон Кучер нема да имаат пријатели во Холивуд

Ги учат дека се сиромашни и не ги разгалуваат со скапи подароци. Ги учат дека се сосема „обични деца“ и не ги носат да позираат на црвениот тепих.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-01.jpg

И додека децата на другите познати личности се опсипани со внимание и подароци, позираат на црвениот тепих, облечени се како мини диви и воспитани да се однесуваат како такви, Мила Кунис и Ештон Кучер своите деца ги воспитуваат сосема поинаку.

Зошто нивните деца ќе бидат поинакви од другите холивудски деца?

Никогаш немале дадилки и сакаат за децата да се грижат сосема сами.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-02.jpg

За Божиќ не им даваат подароци на децата бидејќи сметаат дека се премали да се оптоваруваат со очекувањата околу материјални работи, плус не сакаат да ги разгалат.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-03.jpg

Имаат задолжителни ноќи за љубовни состаноци затоа што мора да имаат време за интимен живот и тоа им го кажуваат и на децата.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-04.jpg

Мила Кунис секогаш планира забавни активности за децата кога работи, како одење во некоја зоолошка градина или некоја кул активност.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-05.jpg

Ештон Кучер не работи за време на викендите затоа што тоа време му е резервирано за децата.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-23.jpg

Ги учат децата да делат работи и да прават жртви, почнувајќи од поделбата на едно единствено колаче.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-06.jpg

Имаат картички од разни библиотеки и читаат книги насекаде, а љубовта кон книгите им ја всадуваат и на децата.

12-prichini-zoshto-decata-na-mila-kunis-i-eshton-kucher-nema-da-imaat-prijateli-vo-holivud-08.jpg

Уште 6 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 причини зошто плачењето е добро за вашето дете Плачењето го ослободува вашето дете од потиснатите емоции и тоа е добро за него....
6 причини зошто бабите се толку посебни за нас Mирис на свежо испечени колачиња, сива коса и топол глас... Зарем има попрекрасн...
Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...