10 лекции кои како семејство ги научивме од мојот син со посебни потреби
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 лекции кои како семејство ги научивме од мојот син со посебни потреби

Променети ни се приоритетите и уживаме во едноставните работи. Им даваме предност на врските.

10-lekcii-koi-kako-semejstvo-gi-nauchivme-od-mojot-sin-so-posebni-potrebi-01.jpg

Дознавањето за дијагнозата на син ми и разбирањето на неговата состојба ме направи поинаква личност.

Ме промени многу мене и моето семејство.

10 начини на кои нашето семејство се промени поради него:

Комуницираме подобро.

Поемпатични сме едни кон други.

10-lekcii-koi-kako-semejstvo-gi-nauchivme-od-mojot-sin-so-posebni-potrebi-03.jpg

Си оддаваме почит за храброста во животот.

Променети ни се приоритетите и уживаме во едноставните работи.

10-lekcii-koi-kako-semejstvo-gi-nauchivme-od-mojot-sin-so-posebni-potrebi-05.jpg

Им даваме приоритет на врските.

Вежбаме трпение.

10-lekcii-koi-kako-semejstvo-gi-nauchivme-od-mojot-sin-so-posebni-potrebi-06.jpg

Ги нагласуваме силните страни на секој од нас, а не слабостите.

Се смееме многу, не дозволуваме стресот и тензијата да ни ја згаснат смеата.

10-lekcii-koi-kako-semejstvo-gi-nauchivme-od-mojot-sin-so-posebni-potrebi-04.jpg

Играме игри и уживаме во мигот.

Ја цениме убавината на прегратките и милувањето.

10-lekcii-koi-kako-semejstvo-gi-nauchivme-od-mojot-sin-so-posebni-potrebi-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 лекции кои ги учат жените кои се пораснати од силна мајка Мајките навистина имаат голема, значајна и тешка улога во животот на децата.&nbs...
Мали животни лекции на кои сакам да ја научам мојата ќерка Секоја мајка сака својата ќерка да ја научи на сето она што таа го искусила во т...
Животни лекции кои не се учат на училиште, а вашето дете треба да ги знае Постојат неколку животни лекции кои учителите нема да му ги кажат на вашето дете...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава