6 женски имиња кои привлекуваат среќа и богатство
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


6 женски имиња кои привлекуваат среќа и богатство

Биоенергетските стручњаци велат дека името, благодарение на сопствената енергија, може да влијае на личноста која го носи.

6-zenski-iminja-koi-privlekuvaat-srekja-i-bogatstvo-01.jpg

Се покажало дека одредени женски имиња имаат посебна моќ врз жените кои ги носат.

Во првата група спаѓаат три имиња кои привлекуваат богатство: Ана, Викторија и Марина.

Жените кои го носат името Ана имаат повеќе сила и енергија од сите останати, внимателни се и упорни.

Викторија во принцип симболизира победник.

Марина се смета за природно предодреден водач. Не се плаши од голем тим, напротив, со него одлично управува.

6-zenski-iminja-koi-privlekuvaat-srekja-i-bogatstvo-02.jpg

Во втората група спаѓаат три имиња кои привлекуваат богати личности во својот живот. Тоа се: Анастасија, Злата и Софија.

Анастасија е името кое го носат жени чија судбина им е наклонета и секогаш живеат добро и удобно.

Името Злата привлекува пари како магнет.

Софија ја краси животна мудрост, па е секогаш стабилна и има добар прилив на пари.

Извор

Би можело да ве интересира:

Мечиња и кукли се за сиромаштија: Богатите деца си „играат“ со пари и приватни хеликоптери Додека едни немаат пари да им купат на своите малечки било каква играчка, наслед...
За сè што „мрчев“ пред да станам мајка – а, сега истото го правам како „попче“ Немој да солиш памет за деца, кога немаш деца. Ниту за односот на родителите. Ни...
Животни лекции кои не се учат на училиште, а вашето дете треба да ги знае Постојат неколку животни лекции кои учителите нема да му ги кажат на вашето дете...

Спонзорирани линкови: