10 идеи за родителите кои не знаат што да направат за есенските работилници со дечињата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 идеи за родителите кои не знаат што да направат за есенските работилници со дечињата

Ова е период на есенски работилници во училиштата и градинките, па ако сте родител кој сака да се забавува со своето дете, но нема многу идеи, ви помагаме со неколку креативни решенија.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-001.jpg

Од што сè можете да направите есенско дрво, есенски пејзаж и како да ги искористите паднатите жолти листови?

1. Направете гранки од колаж. Земете тапи од вино или стапчиња за уши и натопете ги во бои. Со нив нацртајте ги листовите.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-01.jpg

2. Може да користите и разни четки.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-02.jpg

3. Цртајте со есенски листови.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-03.jpg

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-04.jpg

4. Или користете ги листовите како печати и шаблони.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-05.jpg

5. Желадите може да ги претворите во мини човечиња.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-06.jpg

6. Вклучете ги и шишарките.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-07.jpg

7. Може да направите и круна од залепени лисја во есенски бои.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-08.jpg

8. Кој би рекол дека може да се изведат и карневалски маски?

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-09.jpg

9. Направете светкави лисја.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-10.jpg

10. Или нанижете неколку бобинки на конец, па обликувајте по желба.

10-idei-za-roditelite-koi-ne-znaat-sto-da-napravat-za-esenskite-rabotilnici-so-decinjata-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што може да направите за вашето дете да престане да мокри во кревет додека спие? Иако можеби сте го одвикнале детето од пелени и сте го научиле само да оди во то...
Фотка од татко што му менува пелена на своето дете во јавен тоалет стана вирален хит Дали сопствениците на локалите прават сè за да им го олеснат престојот на луѓето...
Лекции за родителството од светот на животните Лекциите за тоа како треба да се одгледуваат децата денес буквално сведуваат на ...

Спонзорирани линкови: