Што сакаат денешните, модерни, 10-годишни деца од Дедо Мраз?


Што сакаат денешните, модерни, 10-годишни деца од Дедо Мраз?

Нема дете, па макар и возрасен, што не им се радува на божиќните и новогодишните празници. Сепак, ова е период кога минуваме време со семејството, го украсуваме домот, јадеме вкусни оброци и воглавно, сите сме среќни.

10-godishno-devojche-so-najgolemata-lista-so-zhelbi-do-dedo-mraz-01.jpg

А, можеби најдобриот дел од овој период од годината се подароците. Додека на родителите чии деца сè уште веруваат во Дедо Мраз им е лесно да ги излажат зошто не го добиле посакуваниот подарок, кај оние со постари деца, приказната е поразлична.

Неодамна, еден татко решил да ја сподели листата со желби на неговата ќерка.

10-godishno-devojche-so-najgolemata-lista-so-zhelbi-do-dedo-mraz-04.jpg

10-godishno-devojche-so-najgolemata-lista-so-zhelbi-do-dedo-mraz-05.jpg

Ова 10-годишно девојче направило толку долга листа со подароци и желби, што би биле потребни 10 Божиќи за да добие сè. На таткото не му се верувало што видел, па ја споделил листата на Twitter.

Еве што содржи целата листа:

- iPhone 11

- AirPods слушалки

- Зајак

- Нов MacBook Air лаптоп

- Шише за вода Hydro

- Облека

- Шминка

- Розови Puma патики

- Gucci влечки

- Chanel чанта

- Парфем

- Есенцијално масло

- Автомобил за кукли

- Обетки/накит

- Vans патики

- GoPro камера

- Розова самолеплива лента

- Боја за храна и детергент за алишта

- Облека за зајакот

- 4.000 долари

- LOL кукла

- Нови чаршафи и прекривка

- Будилник

„Мојата 10-годишна ќерка очигледно не го знае нашиот божиќен буџет. Но, браво за нејзиниот скап вкус“, напиша зачудениот татко.

10-godishno-devojche-so-najgolemata-lista-so-zhelbi-do-dedo-mraz-03.jpg

Twitter заедницата забележала и нешто чудно за оваа листа. На шега, корисниците изјавија дека штом девојчето сака 4.000 долари и детергент за алишта, веројатно планира да се пресели од дома.

И иако нам ова ни е смешно, секој родител добро знае каква главоболка предизвикуваат нереалните детски желби.

Што побараа вашите деца оваа година од Дедо Мраз?

Извор

Би можело да ве интересира:

Близначињата кои се држат за раце по раѓањето, татко и син танцуваат на Frozen – 10 омилени вирални ...  Снимените видеа од најубавите моменти во животот остануваат како прекрасен...
Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...
За сè што „мрчев“ пред да станам мајка – а, сега истото го правам како „попче“ Немој да солиш памет за деца, кога немаш деца. Ниту за односот на родителите. Ни...

Најчитани неделава