Илустрации што покажуваат колку се менува животот откако ќе станете родители
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Илустрации што покажуваат колку се менува животот откако ќе станете родители

Основањето семејство е цел и сон на многу луѓе. А, кога навистина ќе стигнете дотаму, тој момент станува еден од најважните во вашиот живот.

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-01.jpg

Токму тогаш ќе ја сфатите безусловната љубов на родителите, но и ќе ви стане јасно дека во вашиот живот ќе се променат многу нешта.

Илустрациите во продолжение ги прикажуваат токму тие промени, а во нив ќе се пронајде буквално секој родител:

Морате да се криете во тоалетот за да имате барем малку приватност и време за себе

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-02.jpg

Желбата за уште едно дете веќе не е толку силна како и порано

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-03.jpg

Веројатно се мислите дали да ја измиете косата доцна навечер откако ќе си легнат децата или рано наутро пред да станат

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-04.jpg

Кога одите до продавница по пелени, се враќате со еден куп други работи и ги заборавате пелените

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-05.jpg

Поголемиот дел од времето го минувате во средување на нередот на вашите деца, но барем можете да се надевате на годишниот одмор

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-06.jpg

Релаксирањето во базен сега има сосема ново значење

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-07.jpg

Убедени сте дека совршените фотографии на познатите со нивните деца се лажни

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-08.jpg

Многу луѓе мислат дека штом сте мајка, сте ја изгубиле индивидуалноста

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-09.jpg

А навечер, вашето дете секогаш има повеќе енергија од вас

ilustracii-shto-pokazhuvaat-kolku-se-menuva-zhivotot-otkako-kje-stanete-roditeli-10.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 бонтон правила на кои треба да го научите детето од мали нозе Секој родител има обврска да го научи своето дете како правилно да се однесува, ...
„Моето дете нема да биде непослушно“ и уште неколку срушени соништа на... Кога сте набљудувач на туѓите деца, многу е лесно во својата фантазија да одлучи...
Зошто треба да одите на патување со вашата мајка барем еднаш годишно? Патувањето со мајка на било која возраст е едно незаборавно искуство, кое вреди ...

Најчитани неделава