Кога татко ти под казна ти го води Инстаграм профилот, си собира повеќе лајкови


Кога татко ти под казна ти го води Инстаграм профилот, си собира повеќе лајкови

Една вечер, 15-годишната Маделин им помогнала на неколку момчиња да се прикрадат и да преспијат на малата забава што ја организирале со нејзините пријателки.

tatko-gi-prezel-onlajn-profilite-na-kaznetata-15-godishna-kjerka-i-stanal-popopularen-od-nea-01.jpg

Кога нејзините родители дознале за ова, ѝ дале да избира помеѓу две казни – или да помине еден месец без телефон, или да помине две недели без телефонот, но родителите да имаат целосна контрола над нејзините профили на социјалните мрежи.

Маделин веднаш ја избрала втората опција.

Но, не требало долго за младата тинејџерка да зажали за нејзината одлука. Веднаш штом татко ѝ ги презел социјалните мрежи, тој станал навистина креативен со објавите на Instagram и TikTok.

На пример, татко ѝ Лери објавил видео на кое танцува со кроп-топ. Објавувал и негови селфиња со смешни описи, а соучениците на Маделин почнале редовно да ги проверуваат објавите.

„После првиот ден Маделин се премисли и сакаше да ја смени казната. Лери ѝ рече дека има премногу идеи и ќе продолжат со истата казна. Дури мислам дека ќе си направи негов TikTok профил кога ќе заврши сето ова“, изјави Форд, мајката на Маделин.

Форд на шега додава и дека секогаш се подготвени да ги посрамотат децата.

View this post on Instagram

....I wonder what Maddi is doing without her phone.....

A post shared by madelynn🍒 (@madelynn.ellagrace) on

View this post on Instagram

Felt cute. Might delete later.

A post shared by madelynn🍒 (@madelynn.ellagrace) on

Откако завршила казната, Маделин објавила нејзина фотографија од детството со опис:

„Се вратив подобра од кога било и подготвена сум да донесувам добри одлуки.“

View this post on Instagram

I’m back sweeter than ever and ready to make good choices

A post shared by madelynn🍒 (@madelynn.ellagrace) on

Веднаш добила и коментар на објавата:

„Можеби сум луд, но татко ти објавуваше поинтересни работи.“

Извор

Би можело да ве интересира:

Дури кога ќе станеш родител, сфаќаш дека татко ти сепак сакал чоколадо... Важно ти е само да можеш да ги усреќиш своите деца. Дури и по цена да работиш тр...
Креативен татко кој од семејниот албум со детето создава незаборавна авантура Сите родители ги сликаат децата додека се малечки на секој нивни чекор и активно...
Близначињата кои се држат за раце по раѓањето, татко и син танцуваат на Frozen – 10 омилени вирални ...  Снимените видеа од најубавите моменти во животот остануваат како прекрасен...

Најчитани неделава