Славни родители кои не дозволуваат половите норми да влијаат врз нивните деца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Славни родители кои не дозволуваат половите норми да влијаат врз нивните деца

Денешното општество ни поставува безброј стандарди – од тоа како треба да се однесуваме, па сè до тоа како треба да изгледаме.

slavni-roditeli-koi-ne-dozvoluvaat-polovite-normi-da-vlijaat-vrz-nivnite-deca-01.jpg

Па, речиси секогаш кога некој ќе „скршне“ од поставените норми, другите почнуваат да му судат.

Но, овие познати личности не му дозволуваат на општеството да им диктира како треба да се однесуваат нивните деца. Тие им се противат на половите норми и им дозволуваат на своите малечки да се изразат како што сакаат.

Ова се славните родители кои одбиваат да го слушаат мислењето на јавноста:

Синот на Двејн Вејд носеше кроп-топ и вештачки нокти

Откако Двејн ја објави фотографијата на Instagram, се соочи со лавина негативни коментари на сметка на неговиот син. Тој, се разбира, веднаш го одбрани:

„Видов многу омраза на социјалните мрежи за мојата семејна фотографија. Глупавоста е дел од овој свет во којшто живееме, па јасно ми е. Но слушајте, јас бев одбран да го водам моето семејство, не сите вие. Па, ние ќе продолжиме да бидеме свои и да се поддржуваме со гордост, љубов и насмевка!“

slavni-roditeli-koi-ne-dozvoluvaat-polovite-normi-da-vlijaat-vrz-nivnite-deca-02.jpg

Џејми Кин и нејзиниот син во фустани

„Премногу го сакам моето малечко. Тој ми ги одбра карминот и фустанот заедно со Анабел Харон.“

slavni-roditeli-koi-ne-dozvoluvaat-polovite-normi-da-vlijaat-vrz-nivnite-deca-03.jpg

Пинк и Вилоу носеа идентични костими

Пинк има изјавено дека ќе го одгледува Вилоу во полово-неутрален дом, без никакви етикети.

„Ние сме домаќинство без етикети. Бев во едно училиште и тоалетот надвор од него беше полово неутрален и имаше цртежи од секакви форми. Го фотографирав тоа и си помислив дека има напредок.“

slavni-roditeli-koi-ne-dozvoluvaat-polovite-normi-da-vlijaat-vrz-nivnite-deca-04.jpg

Синот на Меган Фокс изгледа одлично со фустан со Елса

Меган неколкупати се има огласено против „хејтерите“:

„Тој дизајнира. Креира модни комбинации. Многу е талентиран, но има само 6 години. Навистина ја сака модата. Понекогаш се облекува и самиот и одвреме-навреме сака да носи фустани. Сега сме низ фаза каде што го учам да има самодоверба без разлика што велат другите. Еднаш кажа дека на училиште му се смееле, но потоа изјави дека не му е грижа бидејќи сака фустани.“

slavni-roditeli-koi-ne-dozvoluvaat-polovite-normi-da-vlijaat-vrz-nivnite-deca-05.jpg

Синот на Наоми Вотс со неверојатен Харли Квин костим

За еден Comic Con, синот на Наоми Вотс се преправи во Харли Квин. Неговиот татко објави заедничка фотографија со опис:

„Чувај се Comic Con!“

slavni-roditeli-koi-ne-dozvoluvaat-polovite-normi-da-vlijaat-vrz-nivnite-deca-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 типови на мајки што ги среќаваме на летување Летото е во полн ек, а сезоната на сончање и капење веќе започна. Родителите ги ...
Писмо од еден татко до синот: „Ти си моја инспирација“ Кога ќе го читаш моето писмо, а ти го дадов и ти реков да го отвориш кога светот...
За сè што „мрчев“ пред да станам мајка – а, сега истото го правам како „попче“ Немој да солиш памет за деца, кога немаш деца. Ниту за односот на родителите. Ни...

Најчитани неделава