Каква мајка е Кејт Мидлтон според експертите за говорот на телото?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Каква мајка е Кејт Мидлтон според експертите за говорот на телото?

Досега веќе научивме сè за Кејт Мидлтон. Знаеме за нејзините студентски денови, но и сè до моментот кога прв пат стана мајка.

kakva-majka-e-kejt-midlton-spored-ekspertite-za-govorot-na-teloto-01.jpg

Иако војвотката има безброј обврски, таа е секогаш овде за нејзините деца – принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Наводно, според Пети Вуд, експерт за говорот на телото, секојпат кога Кејт се појавува со нејзините деца, очигледно е дека тие ѝ се приоритет.

kakva-majka-e-kejt-midlton-spored-ekspertite-za-govorot-na-teloto-02.jpg

На пример, Кејт секогаш гледа кон своите деца. Наместо да им обрнува внимание на камерманите и репортерите, таа комуницира со нејзините деца.

Според Вуд, ова е јасно дека во тој момент, семејството ѝ е поважно од сè. Истовремено, на овој начин Кејт создава сеќавања, без разлика на околностите.

kakva-majka-e-kejt-midlton-spored-ekspertite-za-govorot-na-teloto-03.jpg

Кејт не дозволува вниманието од јавноста да влијае врз нејзините игри со децата. Очигледно, таа е забавна мајка и често можеме да забележиме како им прави разни гримаси на своите деца.

За подобро да ги гледа своите деца, Кејт неретко клекнува или се наведнува колку нив. На овој начин таа може да ја види среќата на нејзините деца, но и да забележи ако тие се чувствуваат исплашено, уморно и слично.

kakva-majka-e-kejt-midlton-spored-ekspertite-za-govorot-na-teloto-04.jpg

Кејт постојано ги набљудува нејзините деца за да се осигури дека се во ред.

Најчесто, кога е во јавноста со децата, Кејт држи барем едно од нив. На повеќето фотографии можете да забележите дека нејзините дланки се околу нозете на децата. Овој начин на прегрнување покажува дека Кејт им верува на своите деца и им дава простор за истражување.

kakva-majka-e-kejt-midlton-spored-ekspertite-za-govorot-na-teloto-05.jpg

Сите ја имаме видено Кејт како си игра, танцува, се смее и се прегрнува со своите деца. Важно е да се напомени дека ова однесување е всушност необично за луѓето кои се во центарот на вниманието.

Но, Кејт одново и одново докажува дека за неа најважни се децата. Секогаш ги третира како еднакви на себе, а истото го прави и принцот Вилијам.

Оваа фотографија најдобро го прикажува тоа – сите членови од семејството одат во иста линија. Децата никогаш не се зад Вилијам и Кејт и постои рамнотежа во семејството.

kakva-majka-e-kejt-midlton-spored-ekspertite-za-govorot-na-teloto-06.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...
Мајка дои на под во воз, откако никој не ѝ отстапил место Разочарана мајка раскажува за нечувствителноста и некултурата на луѓето: „Додека...
И на децата им треба време за себе - како мајка му помага на синот да се опушти по училиште? 8-годишното момче се соочувало со проблеми и стрес на училиште, а неговата мајка...

Најчитани неделава