Низ илустрации: Разликите помеѓу детството во минатото и денес
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Низ илустрации: Разликите помеѓу детството во минатото и денес

Времињата се менуваат, и тоа со огромна брзина.

ilustracii-shto-gi-prikazhuvaat-razlikite-pomegju-detstvoto-vo-minatoto-i-denes-01.jpg

Нешто што пред неколку години ни изгледало незамисливо, денес се наоѓа насекаде околу нас. А, овие разлики најмногу се забележуваат во детството – светото во којшто сте пораснале вие е сосема поразличен од светот во кој растат вашите деца.

Илустрациите во продолжение го покажуваат тоа на одличен начин:

„Електричните“ тротинети постоеле и во минатото, само не сме биле свесни

ilustracii-shto-gi-prikazhuvaat-razlikite-pomegju-detstvoto-vo-minatoto-i-denes-02.jpg

Интернетот и технологијата ги променија интересите на децата

ilustracii-shto-gi-prikazhuvaat-razlikite-pomegju-detstvoto-vo-minatoto-i-denes-03.jpg

Изгледа денес родителите се позагрижени за безбедноста на нивните деца

ilustracii-shto-gi-prikazhuvaat-razlikite-pomegju-detstvoto-vo-minatoto-i-denes-04.jpg

Секоја генерација си има своја Angry Birds игра

ilustracii-shto-gi-prikazhuvaat-razlikite-pomegju-detstvoto-vo-minatoto-i-denes-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Зошто децата до 1 година не треба да го поминуваат времето пред екрани? Благодарение на напредокот на технологијата, денес луѓето можат да направат мног...
И на децата им треба време за себе - како мајка му помага на синот да се опушти по училиште? 8-годишното момче се соочувало со проблеми и стрес на училиште, а неговата мајка...
Животот без и со деца: Колку се менуваат луѓето откако ќе станат родители? Факт е дека животот пред да имате деца драстично се разликува од животот со деца...

Најчитани неделава