Спремате родендени со месеци, не дозволувате цртани - која мајка сте вие?


Спремате родендени со месеци, не дозволувате цртани - која мајка сте вие?

Мајка- најубавата и најтешка животна улога. Сите ние сме комплетно различни личности. Сите сме различни и во мајчинството. Сите имаме свој начин на кој ги решаваме секојдневните проблеми и предизвици.

spremate-rodendeni-so-meseci-ne-dozvoluvate-crtani-koja-majka-ste-vie-001.jpg

Сите ние понекогаш сме опседнати со тоа дали децата јаделе, не јаделе, колку спиеле, дали ќе имаат најубава роденденска забава...

Малку да ве насмееме, проверете која мајка сте вие од наведените:

spremate-rodendeni-so-meseci-ne-dozvoluvate-crtani-koja-majka-ste-vie-003.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Автор: Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...
Мајка го родила второто близначе 11 седмици по првото Вакво медицинско чудо се случува еднаш во 50 милиони случаи, а во Казахстан ова ...
Мајка дои на под во воз, откако никој не ѝ отстапил место Разочарана мајка раскажува за нечувствителноста и некултурата на луѓето: „Додека...

Најчитани неделава