Семејство со 9 деца - дом во кој никогаш не е здодевно (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Семејство со 9 деца - дом во кој никогаш не е здодевно (фото)

Сату Нордлинг Гонзалес од Шведска има 35 години и големо семејство. Нејзиниот сопруг е од Уругвај и заедно имаат 9 деца на возраст од 0 до 11 години.

semejstvo-so-9-deca-kako-izleda-sekojdnevieto-vo-polna-kukja-radost-01.jpg

Само две од децата се близнаци.

semejstvo-so-9-deca-kako-izleda-sekojdnevieto-vo-polna-kukja-radost03.jpg

Се прашувате ли како изгледа да организирате 9 родендени во годината? Како би се превезувале со 9 деца?

semejstvo-so-9-deca-kako-izleda-sekojdnevieto-vo-polna-kukja-radost05.jpg

Факт е дека на нивните дечиња никогаш не им е здодевно, многу си помагаат едни со други, но им помагаат и на родителите.

semejstvo-so-9-deca-kako-izleda-sekojdnevieto-vo-polna-kukja-radost04.jpg

semejstvo-so-9-deca-kako-izleda-sekojdnevieto-vo-polna-kukja-radost07.jpg

Полна куќа радост, нели?

semejstvo-so-9-deca-kako-izleda-sekojdnevieto-vo-polna-kukja-radost06.jpg

Нивната мајка доловува голем дел од секојдневието на нејзиниот Инстаграм профил.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бебе научило да кажува „мама“ на 3-месечна возраст (видео) Уште едно бебенце со своите напредни вештини го воодушеви светот. Се сеќавате ли...
На 20 години се молите тестот да има една цртка: Како се менува желбата за деца низ годините? Велат дека мајчинството е најпрекрасната работа која може да ви се случи во живо...
Животот без и со деца: Колку се менуваат луѓето откако ќе станат родители? Факт е дека животот пред да имате деца драстично се разликува од животот со деца...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава