„Не сакам да спијам како бебе, сакам да спијам како маж ми!“ – како изгледаат ноќите на мајките?


„Не сакам да спијам како бебе, сакам да спијам како маж ми!“ – како изгледаат ноќите на мајките?

Се случува ли сопругот да стане наутро задоволен дека бебето не се разбудило сто пати во текот на ноќта? Само мајките знаат колку пати станале – а, понекогаш од умор веќе и нив не им е јасно.

ne-sakam-da-spijam-kako-bebe-sakam-da-spijam-kako-maz-mi-kako-izgledaat-nokite-na-majkite-01.jpg

Да се биде родител е незаменливо чувство и непроценливо искуство. Но, факт е дека и жртвата е голема.

Како изгледаат ноќите кога имате мало бебе? Од прилика, вака:

Но, добро е секогаш да го имате ова на ум:

ne-sakam-da-spijam-kako-bebe-sakam-da-spijam-kako-maz-mi-kako-izgledaat-nokite-na-majkite.jpg

Прочитајте и: Мајка, најубавата, но и најтешка улога во животот.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто мајките кои имаат повеќе деца живеат подолго? Мајките кои имаат 3, 4 или повеќе деца знаат колку може тоа да биде тешко, но ис...
Бебе што што тежело 450 грама денес е прекрасно 2-годишно девојче (фото) „Ја родив во шестиот месец од бременоста, беше премала, не смеев да ја допирам, ...
Емотивно писмо од татко до неговата ќерка: „Животот не ми даде прирачник за деца“ Кога се роди, бев избезумен. Животот не ми даде прирачник за деца. Медицинските ...

Најчитани неделава