Емотивно видео: Жена дозна дека е бремена по 15 години борба со неплодноста


Емотивно видео: Жена дозна дека е бремена по 15 години борба со неплодноста

Таа ја снимала својата борба во текот на годините и многуте разочарувања низ годините сѐ до овој миг. Ќе стане мајка по 15 години обиди.

emotivno-video-zhena-dozna-deka-e-bremena-po-15-godini-borba-so-neplodnosta-01.jpg

Кристи е јутуберка (RawBeautyKristi) која веќе 15 години се бори со неплодноста.

По 15 години, стотици докторски прегледи и соопштување на информацијата дека со партнерот никогаш нема да успеат да добијат дете, таа забремени.

Во текот на изминатите 12 години борба (првите 3 не снимала) таа ги снимала своите реакции на сите тестови за бременост што ги правела.

И додека сите досега биле разочарување, последниот е доказ дека упорноста се исплати. Кристи е бремена.

Погледнете го нејзиното емотивно видео:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена роди 3 здрави бебиња, откако преживеа корона Меги раскажува за своето убаво, но и на моменти застрашувачко искуство како е да...
Чуда се случуваат: Жена доби бебе на 48, по 15 години безуспешни обиди Парот почнал да „прави бебе“ од нивниот меден месец кога биле во средината на 30...
На 20 години се молите тестот да има една цртка: Како се менува желбата за деца низ годините? Велат дека мајчинството е најпрекрасната работа која може да ви се случи во живо...

Најчитани неделава