Кога пијалакот е приоритет – Жена го остава внукот да падне за да ја „спаси“ чашата (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кога пијалакот е приоритет – Жена го остава внукот да падне за да ја „спаси“ чашата (видео)

За некого хумористично видео, за друг е потег за осудување - на Твитер вирално се шири видео од жена во години која си го остава внукот да падне во обид да ја спаси чашата со пијалак. 

koga-pijalakot-e-prioritet-zhena-go-ostava-vnukot-da-padne-za-da-ja-spasi-chashata-video-01.jpg

Кога ќе ставите на вага, на одредени години изгледа пијалакот е од поголемо значење отколку малите деца... или сепак не.

На Твитер се појави видео од жена во години која си игра со мало бебе, а британските медиуми ја претставуваат како баба на детето. Во одреден момент бебето ја фаќа чашата со пијалак, а во обид да ја спаси, жената го пушта внукот да падне.

Дел од твитерџиите го гледаат видеото како хумористично и прават шеги на нејзина сметка – „Наградата Баба на годината оди кај неа“, „Си ги знае приоритетите на свои години“. Други пак, го осудуваат овој чин.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Грицкање нокти, кажување пцости - Како да го одвикнете детето од најчестите лоши навики? Грицкањето нокти, чепкањето на носот и повремените лаги се навики што можат да с...
Како да одгледате син кој ќе порасне во добар маж кој ќе ги почитува жените? Сите знаеме дека домашното воспитување е од огромна важност и може да има големо...
12 причини зошто е подобро детето да оди во градинка, отколку да го чува баба дома Кога децата се мали, тие се како сунѓери. Го впиваат секое ново искуство, секој ...

Најчитани неделава