Пристигнува кралското бебе (пренос од пред болницата во Лондон)


Пристигнува кралското бебе (пренос од пред болницата во Лондон)

По најновите вести, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон започнала да се пораѓа во болницата “Сент Мери” во Лондон. Претставник на британското кралско семејство објавил дека Кејт допатувала со автомобил, во друштво со војводата од Кембриџ.

pristignuva-kralskoto-bebe-01

Принцот Вилијам и принцезата Кејт сè уште не го знаат полот на детето, кое ќе биде трето по ред за наследството на британската круна.

BBC пренесува дека освен овие првични информации, најверојатно нема да има објавено никакви новости, додека детето не се роди.

Принцот Вилијам заради проширување на семејството ќе добие едно годишно отсуство од својата позиција во кралството.

Следете го доаѓањето на кралското бебе во живо од пред болницата:

Би можело да ве интересира:

Зошто принцот Филип никогаш не стана крал? Ако принцот Вилијам стане крал, Кејт Мидлтон ќе стане кралица, но зошто принцот ...
Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики? Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Кејт Хадсон ја истражува Грција и си игра карти на плажа (фото) На припадниците на холивудската А-листа Грција им е омилена летна дестинација, п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg