Краток тест на интелигенција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Systems Engineer 18-01-2018
Возач 18-01-2018


Краток тест на интелигенција

За денес ви спремивме еден невообичаен тест со навидум обични и лесни прашања, но сепак два пати размислете пред  да одговорите, а потоа проверете дали сте дале точни одговор.

interesen-test-na-inteligencija-01

Размислувајте креативно ;)

Во одговорите можете да внесувате и бројки и текст:

И какви се резултатите? Не се грижете ако погрешивте и онака никој не е совршен ;)

Би можело да ве интересира:

Тест од 30 секунди: Оптички илузии откриваат дали сте под стрес Во денешно време, со брзото темпо на живот, ретко се наоѓа некој кој не е под ст...
Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и... Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Според тоа како ќе ја уредите куќата: Во која земја треба да живеете? Вашиот вкус и тоа како сакате да ви изгледа домот, во голема мера зависи од тоа ...