Храна | Hrana - CRNOBELO.com

Храна

Nutela-tiramisu-recept-01.jpg

Нутела тирамису - десерт кој ќе го обожаваат и најпребирливите

Не сите обожаваме исти видови на слатки работи, но кога се работи за Нутелата, ретки се тие кои ќе кажат НЕ. А кога истата ќе се помеша во традиционалното италијанско тирамису, добивате сладок десерт кој ќе им ги заскокотка непцата и на…