Храна | Hrana - CRNOBELO.com

Храна

Kremasto-pileshko-so-luk-i-sharena-salata-01.jpg

Здрав ручек: Кремасто пилешко со лук и шарена салата со 3 вида мешунки

Дали сте расположени за здрав оброк кој се подготвува брзо и лесно? Речиси и не постои човек кој не сака пилешко месо, а ова се подготвува во кремаст сос со кралот на антиоксидантите – лукот. Во комбинација со здрава и шарена, вкусна салата од 3…