Интервју

Разговараме со...

Патуваме со...

sanja-spiridonovska-zhivee-vo-japonija-ne-smee-da-se-zboruva-glasno-vo-voz-vo-uchilishtata-ne-se-dozvoleni-chevli-01.jpg

Сања Спиридоновска живее во Јапонија: „Не смее да се зборува гласно во воз, во училиштата не се дозволени чевли“

„Тоалетите во сите домови имаат загреана тоалетна школка, а просечна големина на стан е 30-50 m2. Јапонците при настинка носат маски од почит кон другите и се неверојатно дисциплинирани во сите аспекти во животот. Кафе во кафуле чини околу 250…


Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg