Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


Се сеќавате на слепата Есмералда? Еве како изгледа денес (фото)

Кон крајот на 90-те Есмералда беше голема ѕвезда на овие простори, а главната улога која ја толкуваше Летисија Калдерон беше жена за воодушевување.

se-sekavate-na-slepata-esmeralda-eve-kako-izgleda-denes-foto-01.jpg

Мексиканската теленовела раскажуваше приказна за слепото девојче кое имаше неизмерна среќа и љубов, и покрај тажниот сплет на животни околности.

se-sekavate-na-slepata-esmeralda-eve-kako-izgleda-denes-foto-02.jpg

На кратко, потсетете се на најавата која со нетрпение ја очекувавте:

Прекрасната Мексиканка која го толкуваше главниот лик на Есмералда, денес има 47 години и по малку бурен живот зад себе. До неодамна, се шпекулираше дека била зависник од кокаин, но за среќа на време се излечила.

Без оглед на нејзината животна приказна, многумина тврдат дека Летисија дури по 17 години изгледа многу подобро од претходно.

Таа има 2 сина, а кариерата ја продолжи како актерка во мексикански сапуници.

Погледнете на следната страна како изгледа денес слепата Есмералда:Би можело да ве интересира:

13 славни жени кои се во врска со помлади мажи Сите велат дека годините не се ништо повеќе од бројка, посебно во љубовта. ...
Славни татковци и синови кога биле на иста возраст Времето навистина брзо поминува, а по одреден период ни се случува и да заборави...
30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година Кој вели дека искуството доаѓа со годините? Овие 30 млади дами се одличен доказ ...