Кели Роуланд роди синче: Откријте го неговото име


Кели Роуланд роди синче: Откријте го неговото име

Кели Роуланд на свет донесе здраво машко бебе, вчера потврди магазинот People.

keli-rouland-dobi-since-otkrijte-go-negovoto-ime-01.jpg

По интимната свадбена церемонија во Костарика во мај, Кели Роуланд го роди своето прво дете.

Новите родители набрзо по раѓањето на бебето објавија официјално соопштение:

„Пресреќни сме што може да кажеме дека од денес сме родители на нашиот прв син. Благословени сме и ве известуваме дека сите сме здрави и среќни!“

Синчето на Кели и Тим доби име Titan Jewell.

За потсетување, Кели ја потврди бременоста уште во јули, со фотографија од минијатурни патичиња.

keli-rouland-dobi-since-otkrijte-go-negovoto-ime-1.jpg

Би можело да ве интересира:

Зошто Ема Стоун го одбрала името „Ема“ за нејзино сценско име? Дали знаете дека вистинското име на Ема Стоун не е „Ема“? Токму така, нејзиното ...
Славни родители и деца кои се „плукнати“ едни на други Гените не можат да се менуваат, а ги наследуваме од своите родители. Токму затоа...
15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...