Како звучи Кристина Агилера кога ја имитира Бритни Спирс? (видео)


Како звучи Кристина Агилера кога ја имитира Бритни Спирс? (видео)

Многупати досега Кристина Агилера докажала дека е еден од најмоќните женски вокали во светот.

kako-zvuci-kristina-agilera-koga-ja-imitira-britni-spirs-video-01.jpg

Но, порано често ги споредуваа со Бритни Спирс, се слушаа најразлични гласини за кавги меѓу нив и се сметаа за сопернички.

Веројатно никогаш не би помислиле дека некоја би пеела песни од другата. Но, Кристина е вистински професионалец, која знае достојно да одговори во секоја ситуација.

Така, за време на гостувањето во шоуто на Џими Фелон, при една игра во која треба со притискање на тастерот да добие изведувач и песна кои ќе треба да ги имитира, неа ѝ се паѓа токму Бритни Спирс. Се изнасмеа, но ја изврши задачата без двоумење.

Погледнете како звучеше нејзината имитација:

Би можело да ве интересира:

Адел го чепка носот, Бритни Спирс грицка нокти: Што прават славните ко... Како и сите останати луѓе, така и славните личности имаат по некоја слабост од к...
Бритни Спирс уживаше во Малибу со 23-годишното момче (фото) Бритни Спирс се врати од краткиот одмор на Хаваи и очигледно сега е време да му ...
Бритни во бело бикини на Хаваи (фото) Бритни гордо го покажа резултатот од нејзините напорни тренинзи додека уживаше н...