Кумановски вицеви (2 дел)


Кумановски вицеви (2 дел)

kumanovski-vicevi-2-del-povekjeВо продолжение на првиот дел од кумановските вицеви одиме понатаму со уште една доза за добар почеток на неделата. Кумановците ни се посебно...


...драги затоа што секогаш знаат да нè насмеат.

Жена на мужа:
Срце бе па сс презерватив не е превара!
- Да и сс пригушивач не е убиство.

Жена му вика на мужа: На вас мушкарци само до секс ви е! На нас жене ни треба пажња!
И муж: Пажња!...Пажња!... Спреми се за секс!

У теретану прашуе дечко инструктора:
Слушај сакам да фату добру женску... Од коју машину да почну?
- Од банкомат

Паркира некое бесно авто едн од наши Гастрбајтери и доваѓа до њега некое циганче пружа руку и му вика... „Не сам еја ништо 3 дна!“. А овј му вика:
„МОРАШ ако треба и сс силу“

Зборив два гробара:
Едн вика - Бреее уморан сам како куче днска сахранувасмо еднога сигурно е бија тежак 150 кила!
А друг вика: Абе ќути мене руке ми отпаднава... Днска закопувасмо свекрву на некоју тамо... Па сви толко чукасва руке што морасмо 5 пут да гу вадимо на бис!

Би можело да ве интересира:

Фотки кои треба да ги погледнете кога мислите дека денот ви тргнал нао... Сите понекогаш имаме лоши денови кои едвај чекаме да завршат. А, додека да дојде...
Фотошоп хумор: Мистер Бин како Мона Лиза, aватар, Меган Фокс... Мистер Бин е еден од најсмешните ликови на сите времиња. Во ТВ серијата едвај зб...
Дневна доза сеир: Неуспешни тетоважи Нема ништо лошо во тоа да се посмеете на туѓа сметка и да се утешите дека лошите...