Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 27-02-2017
Оператор 27-02-2017


Биди фит: Најдобрите фитнес блогови за инспирација

Знаете дека за вашето здравје е важен начинот на живот, исхраната и вежбите. За да бидете во топ форма потребно е да применувате некои здрави навики. Доколку ви е потребна мотивација на интернет може да најдете мноштво интересни фитнес блогови.

bidi-fit-najdobrite-fitnes-blogovi-za-inspiracija-01

Како насока и помош во потрагата, ова се најдобрите 5 фитнес блогови кои ќе ве мотивираат.

Карена и Катерина се авторки на блогот „Tone it up“ кои го започнале со надеж да инспирираат и други луѓе за да водат здрав начин на живот, вежбање и исполнување на своите цели. Тие две се најдобри другарки кои живеат во Калифорнија и имаат ист интерес за фитнесот.

bidi-fit-najdobrite-fitnes-blogovi-za-inspiracija-1.jpgЛидија Елиза Милен
е авторка на блог на кој може да најдете сè она што ве интересира за здравиот живот, вежбањето и водењето сметка за исхраната. Таа одлучила на својот блог да сподели сè што научила за вежбањето и нутриционизмот. На нејзиниот блог ќе пронајдете многу интересни рецепти и совети за вежбање.Џесика Сепел
е позната австралиска нутриционистка, поборник за здрав начин на живот и велнес трнер. На нејзиниот блог може да најдете интересни рецепти, психолошки совети, но и примери за вежби. Доколку ве интересира нешто за здравиот начин на живот и исхраната може да пронајдете кај неа.

bidi-fit-najdobrite-fitnes-blogovi-za-inspiracija-3.jpgСимпли Таралин
е позната по здравиот начин на живот и желбата за слабеење. Од таа причина почнала да води и свој блог на кој освен за фитнес, пишува и за мода, храна и патувања.

bidi-fit-najdobrite-fitnes-blogovi-za-inspiracija-4.jpgЛорин Евартс
е авторка на блогот „The Skinny Confidential“, која доаѓа од Сан Диего. На нејзиниот блог може да пронајдете најинтересни совети за фитнесот, а по големата популарност која ја доживеал нејзиниот блог, Лорин издала и книга.

bidi-fit-najdobrite-fitnes-blogovi-za-inspiracija-5.jpg

Кој фитнес блог го следите вие?

Би можело да ве интересира:

Стомачните на плажа веќе не се „во тренд“ - Сега згодните девојки имаа... Ова лето 2016 очигледно ќе го паметиме по затегнатите и згодни тела, но со акцен...
8 начини како побрзо да ја намалите тежината За да имате идеална тежина треба да се движите, да тренирате и да јадете здраво,...
Само 8 минути на ден ве делат од совршен стомак Сите сонуваме за тој совршено дефиниран стомак, каде не се забележува никаква тр...