Што да облечете: есенски модни предлози

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-01

Есента е најпогоден момент да експериментирате со вашиот изглед и да го споите неспоивото.

Преминот од  лето кон есен нуди модни парчиња како макси здолништа, додека есента и зимата се поттик за потопли парчиња облека и додатоци кои ќе ве стоплат. Не се плашете да ги споите овие две нешта.

Макси здолништето во неутрални или потемни тонови изгледа одлично во комбинација со едноставна блуза, марама и кожна јакна.

Високите чизми не секогаш изгледаат добро само на хеланки и тесен џинс, туку и на необични кратки фустанчиња.

Затоа користете  ја фантазијата, комбинирајте и добијте ја титулата “есенска кралица”. За додатна инспирација ви предлагаме неколку есенски модни погодоци.

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-1

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-2

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-3

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-4

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-5

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-6

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-7

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-8

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-9

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-10

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-11

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-12

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-13

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-14

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-15

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-16

sto-da-oblecete-esenski-modni-predlozi-17

Би можело да ве интересира:
Ќоше на модни фанови: Преку овие знаци откријте дали сте модно гуру Ќоше на модни фанови: Преку овие знаци откријте дали сте модно гуру ...
Постојат некои работи и комбинации на облека кои единствено само вљубените во модата ќе ги разберат....
Со тело кое го посакува секоја девојка, овие манекенки сепак се „предебели” за модната индустрија Со тело кое го посакува секоја девојка, овие манекенки сепак се „предебели” за модната индустрија ...
Можеби ќе ви звучи шокантно и за неверување, но овие модели сепак се на режим на исхрана и константн...
За елегантно лето: Машки одела со класични шорцеви (фото)За елегантно лето: Машки одела со класични шорцеви (фото)...
Новиот хит за машката мода за ова лето се класичните шорцеви во комбинација со машки одела. Новио...

Препорачано од Facebook