Модерни фризури со плетенки

Плетенките секогаш имаат боемски призвук, но во исто време се и многу романтични.

moderni-frizuri-so-pletenki-01

Најчесто ги носат жени во кои се испреплетени конзервативни, бунтовнички и романтични емоции.

Во симболична смисла, косата често прикажува како се чувствуваме физички и психички, а личностите кои носат плетенки најчесто се весели, разиграни, заводливи, опуштени и нежни.

Во прилог, неколку предлог фризури во овој стил:

moderni-frizuri-so-pletenki-1

moderni-frizuri-so-pletenki-2

moderni-frizuri-so-pletenki-3

moderni-frizuri-so-pletenki-4

moderni-frizuri-so-pletenki-5

moderni-frizuri-so-pletenki-6

moderni-frizuri-so-pletenki-7

moderni-frizuri-so-pletenki-8

moderni-frizuri-so-pletenki-9

moderni-frizuri-so-pletenki-10

 

Би можело да ве интересира:
Неодоливите мажи на Викторијас Сикрет ангелитеНеодоливите мажи на Викторијас Сикрет ангелите...
Адриана Лима, Карли Клос, Лили Олдриџ - жени синоними за совршена убавина. Но, и нивните посилни пол...
Шпанска оаза: Градот во кој платата е 1200, а киријата 15 евраШпанска оаза: Градот во кој платата е 1200, а киријата 15 евра...
Мариналеда е гратче во јужниот дел на Шпанија кој се протега на 25 километри квадратни и брои околу ...
Дали сте еден од овие 7 типови луѓе кои доцнат?Дали сте еден од овие 7 типови луѓе кои доцнат?...
Доцнењето за многумина претставува проблем. Но, најчесто се нервираат оние кои чекаат. Тие што доцна...

Препорачано од Facebook