Како да го намалите вишокот на сало на задникот коe го наталоживте зимава? (видео)


Како да го намалите вишокот на сало на задникот коe го наталоживте зимава? (видео)

Зимата неизбежно го „зголемува“ нашиот задник заради почестото седење дома и јадењето слатки и нездрави намирници.

kako-da-go-namalite-vishokot-na-salo-koe-go-natalozivte-zimava-01.jpg

Но, ако сакате да ги оставите зад себе деновите на зимата и да се подготвите за облекување на тесни здолништа и фармерки, време е да почнете со вежбање.

Џен Руфо, фитнес инструкторка од Њујорк,  ќе ви помогне побрзо да се ослободите од вишокот сало наталожено на задникот.

Само следете го нејзиното видео:


 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренинг од 3 вежби со кој за 3 недели ќе го стегнете задникот Затегнувањето и подигањето на задникот не е ни малку лесна работа, посебно ако к...
За одржување на летната фигура: 30-минутен кардио тренинг по дома Летото можеби си заминува, но тоа не значи дека треба да заборавите на вежбите з...
Мажи кои драстично ослабеле и сега се дефиниција за машка холивудска у... Не е тајна дека вишокот масти и килограми ни го нарушува здравјето, но честопати...