Необични црно - бели венчаници инспирирани од „Breakfast at Tiffany’s“ (фото + видео)


Необични црно - бели венчаници инспирирани од „Breakfast at Tiffany’s“ (фото + видео)

Црниот фустан доаѓа во многу форми, но една од најпознатите која се смета за култно модно парче, е фустанот кој го гледаме во почетната сцена од 1961-вата во филмот „Breakfast at Tiffany’s“.

neobicni-crno-beli-vencanici-inspirirani-od-breakfast-at-tiffanys-01.jpg

Во неа, актерката Одри Хепберн, зјапа полна со желба кон скапиот накит од „Tiffany & Co.“ во креација на „Givenchy“.

И можеби овој фустан изгледа како помалку возможна инспирација на венчални фустани, сепак, дизајнерот Рим Кара креирал колекција на венчални фустани инспирирани токму од „Breakfast at Tiffany’s“.

Погледнете ја прекрасната колекција фустани:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За инспирација: Највпечатливите невестински фустани на славните личнос... Ако немате идеја каков фустан сакате да носите за вашиот најважен ден, можете да...
5 прекрасни невести објаснуваат зошто не слабееле за нивниот свадбен д... „Како изгледа полничка невеста? Па таа изгледа токму како мене!“, велат овие сам...
Романтични венчаници за пролет 2017 (фото) Колекциите невестински фустани наменети за пролетната сезона во 2017-тата година...