Бидете шик со накит по целото тело: Идеи како да го носите (фото)


Бидете шик со накит по целото тело: Идеи како да го носите (фото)

Како што летото станува потопло, нашите фустанчиња стануваат покуси и останува повеќе гола кожа, а со тоа и место за накит.

letovo-bidete-shik-so-nakit-po-celoto-telo-idei-kako-da-go-nosite-foto-01

Кога станува збор за накитот сите веднаш помислуваме на обетки, ѓердани и алки. Но ова лето ситуацијата е поинаква, а вие ќе имате шанса целото тело, од главата до прстите на нозете, да го накитите.

Шоуто на Шанел Круз за 2018 година, што се одржа во Париз, беше преплавено со парчиња накит од античка Грција и ни беше презентирано носење на стари парчиња на нов начин, како што во многу пригоди милува да прави дизајнерот Карл Лагерфилд.

letovo-bidete-shik-so-nakit-po-celoto-telo-idei-kako-da-go-nosite-foto-02

Од една страна манекенките изгледаа како антички божици со круните и кралскиот накит, а од друга страна изгледаа како урбани жени со разнобојните сандали и новите материјали.

Овој микс дефинитивно ќе биде хит летово. Античка носталгија во модерно издание.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни парчиња кои секоја жена треба да ги поседува по 30-тата Секој човек има сопствен стил и вкус кога станува збор за облеката, но има некои...
7 парчиња кои ќе ја збогатат вашата зимска гардероба со кои ќе изгледа... Во овие ладни денови, фокусот е насочен кон капутите и јакните, но тоа не значи ...
Колку и да ви е полн плакарот: 10 парчиња без кои не е комплетна гарде... Трендовите доаѓаат и си заминуваат, но базичните парчиња засекогаш остануваат. Б...