Nike Air Zoom Vomero 12 - патика наменета за активни тркачи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Systems Engineer 18-01-2018
Возач 18-01-2018


Nike Air Zoom Vomero 12 - патика наменета за активни тркачи

Благодарејќи на најновите технолошки процеси во изработката на патиките, тимот на Nike дизајнери успешно спои неколку технологии кои го олеснуваат движењето, даваат флексибилност и истовремено овозможуваат одлична издржливост на патеката.

nike-air-zoom-vomero-12-patika-nameneta-za-aktivni-trkaci-3.jpg

Иновативните Nike Air Zoom Vomero 12 патики комбинираат меко јадро изработено од Lunar пена во меѓуѓонот, со Zoom Air капсули долж целото стапало и овозможуваат лесна амортизација која обезбедува враќање на поголемо количество енергија од претходните модели.

Патиките Nike Air Zoom Vomero 12 придонесуваат за подобрување на перформансите на тркачите. Горниот дел од патиката е изработен од мрежест материјал кој помага стопалото да дише во текот на ладното време и долгите трки.

Ѓонот е изработен од нова издржлива пена, а не гума, со што овозможува исклучително меки и тивки чекори.

nike-air-zoom-vomero-12-patika-nameneta-za-aktivni-trkaci-2.jpg

Со комбинација на новите технологии во изработката, основните предности заради кои тркачите го одбираат новиот модел Nike Air Zoom Vomero 12 се:

  • Прилагодлива поддршка на стопалото (Flywire технологија)
  • Оптимален поврат на кинетичката енергија (овозможено од Zoom Air капсулите во петицата и предниот дел на стопалото)
  • Издржливост и тракција (ѓон од лесна Lunar пена)

Машките и женски Nike Air Zoom Vemoro 12 модели побарајте ги во продавниците на Sport Vision во Скопје Сити Мол, ГТЦ Скопје, Рамстор Мол и Капитол Мол или online.

nike-air-zoom-vomero-12-patika-nameneta-za-aktivni-trkaci-1.jpg

Би можело да ве интересира:

RED BULL AIR RACE 2017 - Возбуда до усвитување: Авионските трки ќе го ... На само две трки до крајот на сезоната од Светското прв...
Четири пилоти ќе атакуваат за светската титула на последната трка во И... Светското првенство Red Bull Air Race дојде до својата последна станица, но на с...