Реткиот феномен кој ја повлече водата од плажите на Бахамите, после Ирма


Реткиот феномен кој ја повлече водата од плажите на Бахамите, после Ирма

Ураганот Ирма за само неколку дена успеа од Земјата да направи хаос и пустош. Неверојатните снимки и фотки од Бахамите се веројатно едни од најтажните кои ќе ги видите.

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-01.jpg

Ако некогаш сонувавте за одмор на Бахамите, сега добро ќе размислите.

Реткиот феномен кој се појави на брегот на Бахамите ја повлече целата вода од плажите, речиси како вакуум.

Повлекувањето на водата се појавило заради нискиот притисок во центарот на ураганот Ирма, а силата е толку голема што ја влече водата кон неговото јадро, односно ја повлекува водата од океанот во случајов.

Видеата и фотките од пред и потоа се морничави:

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-02.jpg

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-03.png

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-04.jpg

retkiot-fenomen-koj-ja-povlece-vodata-od-plazite-na-bahamite-05.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ураганот Ирма не им ја уништи смислата за хумор на жителите на Флорида Изминатиов период, светот е преплавен со трагичните вести за природната катастро...
Фотки после кои ќе си ја обожавате „тешката“ канцелариска работа Колку пати денес се пожаливте дека не ви се работи? Дека попрво би се менувале с...
10-те најмоќни пасоши во светот Според најновите податоци за 2017-та на Nomad Travel Index, Шведска е земјата ко...