7 основни Бонтон правила кои секојдневно ги прекршувате, а не треба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 27-07-2017
Возач 27-07-2017


7 основни Бонтон правила кои секојдневно ги прекршувате, а не треба

Културното и пристојно однесување е многу лесно, само треба да сакате да се придржувате до неколку основни правила. И секако, треба да сакате да бидете пристојни и културни.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-1.jpg

Свесно или несвесно, сите секојдневно кршиме по барем едно Бонтон правило, а не би требало.

Ова се 7-те кои инстантно ќе ја подобрат сликата за вас:

Жени и девојки, прво седнете во автомобил, па соберете ги нозете.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-2.jpg

Кога сте на состанок, дозволени се само итните повици.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-3.jpg

Кога зборувате со некој, извадете ги очилата за сонце.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-4.jpg

Женската чанта си е женска обврска.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-5.jpg

Кога е гужва во лифт, ништо нема да ве чини ако излезете за некој да помине, па потоа повторно да се вратите во лифтот, наместо да се туткате.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-6.jpg

По оброкот, никогаш не ги вкрстувајте виљушката и ножот.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-7.jpg

Никогаш не го проверувајте и поправајте изгледот на јавно место. Затоа постојат тоалети.

7-osnovni-bonton-pravila-koi-sekojdnevno-gi-krsite-a-ne-treba-8.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

18 мали работи кои ако ги правите сега, за 10 години ќе ве направат по... Времето лета. . Денес имате 20 години и додека трепнете веќе влегувате во третат...
Навики кои еден ден може да ви го спасат животот Живееме во време кога никогаш не знаеме што другиот е подготвен да направи и сме...
10 стравови кои морате да ги пребродите еднаш засекогаш, за да уживате... Немојте никогаш да дозволите стравот да ве спречи да бидете најдобрата верзија н...